کاهش صدای داکت اسپلیتیکی از ایرادات ازار دهنده سیستم داکت اسپلیت صدای ان هنگام کار کردنش است.سیستم مزایای زیادی دارد سبب افزایش فروش و خرید داکت اسپلیت شده اند اما صدای ان در زمان فعالیتش باعث شده تا بسیاری بر ان شوند که ان را به طریقی از بین ببرند. ما در این مطلب به بررسی علل این صدا و روش کاهش صدای داکت اسپلیت خواهیم پرداخت.

علت صدای داکت اسپلیت

با در نظر گرفتن مزایایی که استفاده از داکت اسپلیت در پی خواهد داشت هنوز هم صدای ان مشکلی اساسی به شمار می اید صدایی که از الکترو موتور فن داکن ها منتشر می شود. علت اصلی ان هم انتصابش در سقف کاذب اپارتمان ها و یا تراس و بالکن است که در سیاری به جای ایجاد فضایی متبوع و ارام سبب سلب ارامش و اسایش خانواده ها می شود.

رفع صدای داکت اسپلیت

متاسفنه در حالی که این مشکل در کشور های امریکایی و اروپایی دیگر وجود ندارد در کشور ما هنوز به طور کامل بر طرف نشده است. اکثر اجرا کنندگان سیستم به دلایل مختلفی مثل عدم تصمیم گیری اولیه، فضای کوچک، نداشتن شناخت کافی نسبت به تجهیزات اسپلیت کانالی محل انتصاب این سیستم را در سازه تعیین می کنند و صد البته که نصب ان در داخل خانه مشکل نویز ایجاد می کند بنابر این محل نصب ان باید خارج از فضای خانه باشد.

راه حل دیگر برای کاهش صدای داکت اسپلیت نصب اسپلیت های کانالی برند های معتبر مثل ال جی، دایکین و توشیبا و استفاده از سیستم دیجی کنترل است. دیجی کنترل سیستمی ویژه است که توانسته کنترل دور موتور فن دیمر را از کنترل موتور جدا کند. و با قیمتی بسیار گایین تر از اینورتر ها فن موتور های تک فاز را کنترل می کند.

همچنین دیگر مشکلات دیمر نظیر افزایش برق مصرفی و افزایش دما و کاهش عمر فن موتور را حل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *