تفاوت داکت اسپلیت با کولر گازیهمان طور که از نام کولر گازی اشکار است دتگاهی دارای دو بخش است که قسمت بیرونی ( کندانسور ) ان معمولا بیرون از پنجره یا تراس نصب می شود این کندانسور توسط لوله کشی گاز فریون به تکه داخلی وصل می شود. ساختار داکت اسپلیت تنها تفاوتی که دارد این است که توسط داکت های زیاد هوای سرد شده یا گرم شده را در تمام فضاهای درون خانه پخش می کند. در ادامه این مطلب تفاوت داکت اسپلیت و کولر گازی را بررسی می کنیم.

تفاوت داکت اسپلیت و کولر گازی

تفاوت داکت اسپلیت و کولر گازی از دید هوارسانی این است داکت اسپلیت می تواند چندین اتاق را به طور همزمان هوا رسانی کند در حالی که اسپلیت تنها قادر به هوارسانی به یک اتاق کوچک است. در سیستم داکتی یونیت های خارجی و دامت ها در معرض دید نیستند و تنها چیزی که مشاهده می شود دریچه های انتقال هوا هستند اما کولر گازی معمولا روی دیوار نصب شده و قابل مشاهده است کنانسود هم از بیرون ساختمان در معرض دید است عاملی که سبب می شود تعداد بالایی از ان ها روی یک ساختمان نمای زیبایی به ان ندهند.

صدای سیستم داکتی هم به خاطر وجود فنی بزرگ در ان نسبت زیاد تر است و برای حل این موضوع باید عایقی گذاشت

از لحاظ مقایسه قدرت گرمایش و سرمایش باید عنوان شود که هر دو دستگاه برای به کار گیری در تمام فصول سال هستند ولی قدرت گرمایشی کولر گازی به مراتب کمتر است و علاوه بر مصرف انرژی زیاد باید در کنارش یک عامل گرم کننده دیگر مثل بخاری هم باشد تا از پس گرم کردن فضای خانه بر بیاید.

این در حالی است که می توان با افزون یک کویلاب گرم به سیستم داکت اسپلیت از ان در فصل سرد سال هم به خوبی استفاده کرد.

تفاوت تنظیم دما

در سیستم کولر گازی به علت وجود یونیت های منحصر به فرد هر سالن و اتاق می توان دما را به صورت دلخواه تنظیم کرد ولی این امکان در داکت اسپلیت به خاطر یک پارچه بودن دستگاه در تمام فضای منزی نیست گرچه با وصل کردن یک دمپر به درچه ها می توان انها را باز یا بسته کرد و میزان هوای ورودی را کنترل کرد اما این کار قیمت داکت اسپلیت را کمی افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *