علت بوی بد کولر گازی چیست ؟کولرگازی ها به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی در فصل گرما به کار می روند. اما یکی از مشکلات این سیستم ها که می تواند بسیار آزار دهنده نیز باشد بوی بدی است که پس از مدتی از آن ها منتشر می شود و می تواند فضای منزل یا محل کار را بسیار بدبو کند. در ادامه ای مقاله قصد داری برخی از علت های بوی بد کولر گازی را بررسی کنید.

علت بوی بد کولر گازی چیست ؟

قارچ و کپک 

رطوبت بالایی که درون این دستگاه وجود دارد شرایطی ایده آل برای رشد انواه قارچ ها را فراهم می کند برای جلوگیری از این مشکل باید فیلتر های سیستم تهویه را هر چند وقت یک بار تعویض کنید و قسمت های مختلف کولر را برای نشتی بررسی کنید همچنین حداقل در بازه زمانی سالانه آن را تمیز کنید  نصب یک سیستم رطوبت گیر درون کولر بهترین روش برای حلوگیری از رشد قارچ است. این رطوبت گیر مستتقیما به سیستم HVAC متصل می شود و به طور خودکار رطوبت اضافه را از هوا حذف می کند.

جهت بررسی مشخصات فنی و خرید آنلاین کولر گازی های ایرانی می توانید به این بخش مراجعه نمایید.

بوی پا و جوراب

بوی مشابه پا و جوراب نیز یکی دیگر از بوی های بسیار نا مطبوعی است که می تواند از کولر گازی منتشر شود. اب راکد درون اسپلیت، کویل های کثیف و مسدود شدن مخازن تخلیه اب از دلایل ایحاد از بوی بد هستند. با در خواست خدمات تمیزکاری می توانید از شر این بوی نا مطبوع خلاص شوید

بوی دود اگزوز

به منظور بهبود عملکرد موتور کولر از روغن مخصوصی در آن استفاده می شود اگر بویی مشابه با دود اگزوز به مشام رسید بدانید که روغن در کولر نشتی دارد. برای تعمیر بخش های مربوطه باید با متخصصین حرفه ای تماس بگیرید تا مشکل را سریعتر بر طرف کنند

بوی سیگار کولر گازی

کشیدن سیگار در خانه فیلتر درون کولر را الوده می کند و پس از مدتی با روشن کردن سیستم اولین بویی که به مشام می رسد بوی سیگار است. برای حل این مشکل کافیست فیلتر را تعویض کنید در ضمن سعی کنید سیگار خود را خارج از منزل بکشید تا فیلتر جدید نیز بو نگیرد.

بوی سوختگی در اسپلیت

هنگامی که بوی سوختگی از کولر می رسد حتما چیزی درون آن در حال سوختن است از ذوب شدن قطعات پلاستیکی و مشکلات سیم کشی و….در صورت بروز این مشکل سریعا کولر را خاموش کنید و با تکنیسین های حرفه ای برای بررسی علت آن تماس بگیرید. مشکل مشابه خرابی فن موتور و یا اتصالی در مدار های کولر است که بویی مشابه باروت دارند.

بوی لاشه

ممکن است جانداری کوچک درون کلر رفته و همان جا جان داده باشد و با فساد آن بویی بسیار نا مطبوع از کولز منتشر می شود در ان صورت برای جلوگیری از مصمومیت کولر را خاموش کرده و پنجره ها را باز کنید و با یک تعمیرکار ماهر برای حل مشکل تماس بگیرید. در صورت مردن پرنده در کولر بویی شبیه به امونیاک به مشام می رسد

بوی استون

هشداری خطرناک بوده و ناشی از نشت گاز دورن کولر است چنانچه این بو از اسپلیت منتشر شد سریعا آن را خاموش کنید و پنجره ها را باز کنید و برای حل مشکل با متخصصین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *