مقایسه کولرگازی های ایرانی و خارجیخرید کولرگازی با توجه به تنوع بسیار بالای برند های موجود در بازار و قابلیت هایی که هر کدام در محصولات خود قرار می دهند بسیار سخت شده است. شما هنگام خرید اسپلیت های گازی باید در ابتدا مشخصات خانه و یا محل کارتان را در نظر بگیرید و اینکه از چه نوع کولری می توانید استفاده کنید. اما پس از اینکه نوع کولر و مشخصات آن را مشخص کردید با برند های ایرانی و خارجی زیادی مواجه می شوید که می تواند تصمیم گیری شما را سخت تر کند. با مقایسه کولرگازی های ایرانی و خارجی و شناخت بهترین برند ها می توانید در انتخاب و خرید محصول راجت تر عمل کنید.

مهم ترین تفاوت تمامی اسپلیت های ایرانی و خارجی در قیمت محصول و خدمات پس از فروش ( قیمت قطعه و گارانتی ) می باشد. که با توجه به نرخ ارز و از طرفی رشد برندها و تولیدات ایرانی خرید کولر گازی های ایرانی مقرون به صرفه تر و منطقی تر به نظر می رسد.

تفاوت کولرگازی های ایرانی و خارجی

چه برند های ایرانی و چه خارجی در سری های مختلف محصولات خود انواع اسپلیت های گازی را دارند. از دیواری گرفته تا ایستاده و سقفی. کیفیت محصولات در میان برند های خارجی مانند سامسونگ و ال جی مسلما بالا بوده اما این به این معنا نیست که برند های داخلی کیفیت پایین تری را ارائه می کنند بلکه برعکس با توجه به تقاضای بالایی که در بازار وجود دارد و رقابت میان برند های ایرانی هر کدام سعی می کنند برای جذب بیشتر و نگه داری مشتری ها کیفیت محصولات خود را ارتقا بخشند.

اسپلیت ایرانی بخریم یا خارجی؟

برترین برند های ایرانی تمام استاندارد های بین المللی را داشته و به کشور های مختلفی صادر می شوند. در ضمن با توجه به قیمت بالای دلار و نوساناتی که در بازار ارز وجود دارد خرید کولرگازی خارجی نیاز به پول بیشتری نسبت به نمونه های داخلی دارد. برند های داخلی علاوه بر قیمت بسیار کم جنس با کیفیتی را در اختیار مشتری قرار میدهند. از طرفی خرید از برند های ایرانی بهترین نوع حمایت از تولید داخلی بوده و منجر به بهتر شدن روز افزون کیفیت محصولات ایرانی می شود.

خدمات پس از فروش کولر گازی های ایرانی و خارجی

با توجه به این که بسیاری از شرکت های معتبر و برند ها در ایران نمایندگی نداشته  شاهد خدمات پس از فروش بسیار ضعیفی هستیم در ضمن در صورت خرابی دستگاه ها تعمیر آن ها بسیار گران در خواهد آمد و گاها حتی نمی توان در بازار قطعه مورد نظر کولر را پیدا کرد. اما این مشکل در صورت خرید کولرگازی ایرانی بر طرف می شود چرا که برند های ایرانی در مراکز استان ها و شهر های مختلف نمایندگی های متعدد خود را داشته و به نیاز های مشتریان پاسخ می دهند.

از دیگر تفاوت ها می توان به گارانتی شرکت ها اشاره کرد. برند های خارجی محصولات با کیفیت خود را با گارانتی های چند ساله عرضه می کنند اما همانطور که گفته شد از آن جا که نمایندگان این شرکت ها در ایران نبوده اجرای ضامنت ها توسط عرضه کنندگان این محصولات آن طور که باید انجام نمی شود. در مقابل شرکت های ایرانی محصولات خود را حتی تا بیشتر از ۵ سال گارانتی کرده و حتی بعضا نصب کولرگازی را پس از خرید به صورت رایگان انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *