تهویه مطبوعدر گذشته راهکارهای بسیاری برای خنک کردن یا گرم کردن محیط وجود داشته که در حال حاضر ما برای ایجاد یک فضای مطبوع می توانیم از کولرهای گازی ، کولر های آبی و یا سیستم های تهویه مطبوع استفاده می کنیم.  در این بخش میخواهیم به بررسی و معرفی سیستم های تهویه بپردازیم که یکی از استانداردترین روش های بهبود هوای محیط است. با ما همراه باشید.

تهویه مطبوع چیست

Air conditioning یکی از راهکارهای بهبود  هوای محیط می باشد. شما می توانید برای ایجاد یک هوای مطلوب در محیط های صنعتی اداری و یا غیره از سیستم های تهویه مطبوع استفاده کنید. این سیستم ها قادر هستند که هوای محیط را به صورت اتوماتیک ثابت نگه دارند و همانطور که از نام آن مشخص است  هوای ایجاد شده کاملا مطلوب و عالی میباشد

این در حالی است که در بسیاری موارد استفاده از کولرهای گازی هوا در برخی نقاط اتاق خیلی سرد و یا در برخی نقاط دیگر خیلی گرم می شود و یا افراد مسن یا حساس در زمان استفاده از کولرهای گازی دچار استخوان درد یا کمر درد شوند. در صورتی در سیستم های تهویه مطبوع چه مشکلی رخ نمی دهد.

تعریف یک سیستم کاندیشنر

هوارسانی دلپذیر،  در هر شاخه از مهندسی مکانیک می باشد. سیستم ها باید با توجه به شرایط ساختمان و فضای محیط تهیه و نصب کرد همچنین این دستگاه ها نیازمند بررسی و کنترل منظم دارد.  جهت انتخاب دستگاه و و مشخصات فنی آن مانند بار دستگاه باید به شرایط محیط و پیک بار توجه شود.

تخمین بار این دستگاه های را می بایست با محاسبات دقیق انجام داد. دستگاه های تهویه معمولا عمل سرمایش، گرمایش، رطوبت زنی، تصویه هوا و رطوبت زدایی را انجام میدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *