مزایا و معایب کولرگازی های ایران رادیاتور از دید مصرف کنندگان۴.۶/۵ - (۱۴ امتیاز)

برای بررسی این موضوع که آیا کولر گازی ایران رادیاتور خوبه؟ یا خیر، بایستی ابتدا چند نکته را در خصوص این برند بررسی کنیم. اولین نکته آن است که برند ایران رادیاتور در تولید محصولات گرمایشی بسیار قدرتمند و انحصاری عمل کرده است. این مجموعه در حدود ۵ سال است که توانسته انواع کولر گازی را نیز با موفقیت تولید کند.

مقایسه کیفیت محصولات سرمایشی و گرمایشی ایران رادیاتور

قطعاً کیفیت سیستم ‌های گرمایشی و سرمایشی برند ایران رادیاتور با یکدیگر قابل مقایسه نیست. کولر گازی ‌های ایران رادیاتور هنوز امکان پیشرفت کردن را دارند. زیرا این برند قطعات خارجی را وارد نموده و سپس در ایران مونتاژ می ‌کند. به طور کلی می‌ توان گفت که ایران رادیاتور یک نوع مونتاژ کار است. با توجه به این که تنوع محصولات ایران رادیاتور بسیار محدود است، مشتریان در هنگام خرید انتخاب چندان زیادی نخواهند داشت. در حال حاضر این کمپانی یک کولر اینورتر را نیز به محصولات خود اضافه کرده است.

کولر گازی ایران رادیاتور خوبهکدام مدل های اسپلیت ایران رادیاتور خوبه؟

ایران رادیاتور نه کولر های ایستاده دارد و نه سقفی و تنها کولر گازی ‌های دیواری را تولید می ‌نماید. اسپلیت دیواری ایران رادیاتور در ۴ ظرفیت ۱۲۰۰۰، ۱۸۰۰۰، ۲۴۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ تولید می ‌شود. تمامی ظرفیت‌ های بیان شده غیر اینورتر هستند. البته حدود یک سال پیش نیز ایران رادیاتور محصول اینورتر خود را به بازار عرضه نمود.

 کولر گازی های ایران رادیاتور در دو نمونه اینورتر و غیر اینورتر مشاهده می ‌شوند.

مزایا و معایب کولر گازی ایران رادیاتور

از آن جایی که این کولر گازی در داخل کشور مونتاژ می ‌شود سبب اشتغال زایی برای جوانان نیز خواهد شد. یکی دیگر از مزیت‌ های کولر ایران رادیاتور آن است که همیشه موجودی دارند. قیمت کولر های ایران رادیاتور نرمال است. یعنی با تغییرات نوسانات دلار تغییر چندانی نمی ‌کند. به دلیل فروش بالایی که محصولات ایران رادیاتور دارد با گذشت زمان قطعات آن نیز در بازار راحت ‌تر پیدا می ‌شود. با این وجود افراد با مشکل یافتن قطعات یدکی مواجه نخواهند شد.

البته شرکت ایران رادیاتور در ساخت کولر گازی ‌های خود لوله مسی را قرار نمی ‌دهد. یعنی قیمت آن شبیه همان قیمت ‌های محصولات وارداتی غیر مجاز است. محصولات غیر مجاز دارای لوله مسی می ‌باشد در حالی که در محصولات ایران رادیاتور لوله‌ های مسی نیز وجود ندارد.

مزایا و معایب کولر گازی ایران رادیاتور

اصلی ترین مزایا از دید کاربران

نصب کالا های ایران رادیاتور رایگان است و این ویژگی به عنوان یک نقطه مثبت برای خریداران به شمار می ‌رود. زیرا معمولاً به دنبال محصولاتی با نصب رایگان هستند. از دیگر مزایای این دستگاه ها آن است که اعتماد به آن موجب افزایش استقبال خریداران و در نهایت بالا رفتن میزان فروش آن می ‌شود. به طور کلی می ‌توان گفت که دلایل اصلی پر فروش بودن محصولات ایران رادیاتور موارد زیر می ‌باشد:

 • انحصاری بودن علی الخصوص در پروژه های دولتی
 • سابقه ایران رادیاتور در تولید تجهیزات گرمایشی مانند پکیج
 • خدمات پس از فروش و نصب رایگان

قیمت کولر گازی‌ های ایران رادیاتور خیلی خوب و رقابتی می ‌باشد. در واقع این برند در قیمت همیشه با محصولات قاچاقی وارداتی رقابت می ‌کند. از مزایای مهم اسپلیت های این برند آن است که از خدمات پس از فروش گسترده‌ ای برخوردار می‌ باشد. زیرا در کل کشور نمایندگی‌ های زیادی دارد.

معایب و نظرات منفی مصرف کنندگان

اگر چه کولر گازی ایران رادیاتور دارای مزایای زیادی است، اما از معایبی نیز برخوردار می ‌باشد. از لحاظ خدمات پس از فروش نکته ‌ای که ۷۰ تا ۸۰ درصد خریداران مطرح نموده اند، آن است که اگر چه نصب این کولر گازی رایگان می ‌باشد.، اما هنگامی که نصاب مجاز برای نصب این سیستم مراجعه می ‌کند هزینه ‌های جانبی زیادی را از آنان دریافت می کند. همچنین بازخورد منفی افرادی که اسپلیت های این شرکت را از ما خریداری کردند این بوده که صدای فن داخلی و پنل دستگاه نسبت به محصولات مشابه وارداتی زیاد است. سایر مشکلات در رابطه با این دستگاه های سرمایشی عبارتند از:

 1. صدای فن پنل آن زیاد بوده و مصرف برق آن نیز بالاست.
 2. پایین بودن تنوع محصولات
 3. دستگاه های اینورتر این برند تکنولوژی خاصی ندارند و وارداتی هستند.
 4. مصرف برق آن نیز بالا تر می ‌باشد.
 5. لوله مسی و کابل در این کولر وجود ندارد.
 6. تمامی قطعات و لوازم جانبی این کولر درجه ۲ است.
 7. خریداران بیان کرده اند که مصرف برق این کولر گازی نیز حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد بیشتر از سایر محصولات موجود در بازار می باشد.
 8. نصابان این شرکت هزینه لوله، کابل و غیره را به طور کامل محاسبه کرده و با نرخ بالایی دریافت می ‌نماید.
 9. عدم تناسب با اقلیم های گرمسیری (به عنوان مثال مدل T3 آن کیفیت خوبی نداشته و استفاده از آن برای محیط های گرمسیری و جنوبی به هیچ عنوان توصیه نمی‌ شود.)

معایب کولرگازی ایران رادیاتور

 آیا اسپلیت از برند ایران رادیاتور بخریم؟

پاسخ این پرسش به شرایط خریدار بستگی دارد. اگر کار دولتی و سازمانی انجام می ‌دهید و به دنبال یک محصول رسمی با خدمات پس از فروش رسمی هستید. قطعاً خرید اسپلیت های ایران رادیاتور می ‌تواند یکی از گزینه ‌های انتخابی شما باشد. برای محیط‌ های دولتی یا ایران رادیاتور انتخاب می‌ شود و یا جی پلاس. با توجه به این که قیمت جی پلاس نیز مقداری بالا تر است معمولاً در ‌نهایت این برند را انتخاب می کنند.

برای پروژه ‌های شخصی معمولاً محصولات سرمایش این برند انتخاب نمی ‌شوند. به دلیل این که کولر گازی های این شرکت مونتاژ داخل است هنوز کیفیت آن قابل قبول نیست. در تبلیغات این کولر گازی بیان می ‌شود که دارای موتور ژاپنی و یا توشیبا است، اما در کل این محصول کیفیت چندان جالبی ندارد.

البته برخی از مشتری ‌ها نیز از کولر گازی ‌های ایران رادیاتور رضایت داشته اند. برخی از خریداران این سیستم را به سایر افراد نیز پیشنهاد می ‌کنند تا بتوانند آن را با قیمتی مناسب تهیه نمایند. نهایتا اگر برای خرید کولر گازی دقت بیشتری داشته باشید می ‌توانید با همین میزان بودجه محصول بهتر و با کیفیت ‌تری را در سطح بازار بیابید.

حتما بخوانید:

بهترین برندهای کولرگازی در ایران

کولرگازی خارجی بخریم یا ایرانی؟

  مشاوره رایگان


  سوالات متداول

  • keyboard_arrow_downچرا اسپلیت ایران رادیاتور پر فروش است؟
   با توجه به طرحی که نهاد های دولتی برای خرید محصولات ایرانی بیان کرده اند، در حال حاضر فروش لوازم و تجهیزات ایران رادیاتور بسیار زیاد می ‌باشد. بزرگترین پروژه ‌های بزرگ دولتی توسط برند ایران رادیاتور پشتیبانی می ‌شود. طی سال‌ های اخیر حجم تولید این برند نیز افزایش قابل توجهی داشته است. به دلیل شبکه خدمات پس از فروشی که ایران رادیاتور دارد، توجه نسبی خریداران به این برند جلب شده است. همچنین قیمت خوب و رقابتی دارند.
  • keyboard_arrow_downاسپلیت های این برند مناسب پروژه های شخصی ساز هستند؟
   به دلیل کیفیت ضعیف و سایر معایب این دستگاه ها معمولاً برای پروژه‌ های شخصی ساز از اسپلیت های ایران رادیاتور استفاده نمی ‌کنند. مگر در واحد های سازمانی که مجبور به استفاده از این سیستم شوند.
  • keyboard_arrow_downآیا خدمات نصب محصولات سرمایشی این برند رایگان است؟
   با وجود این که قید شده نصب دستگاه رایگان است اما خریداران به هیچ عنوان رضایت ندارند. زیرا از طرف نماینده ها متحمل هزینه ‌های گزافی می ‌شوند.
  • keyboard_arrow_downدر چه شرایطی کولرگازی ایران رادیاتور خوبه؟
   اگر اصلاً حوصله و زمان کافی برای تحقیقات درباره خرید کولر گازی‌ در برند های مختلف را ندارید ایران رادیاتور حداقل ‌هایی را برای شما فراهم می‌ کند. در واقع زمانی که شما کولر گازی ایران رادیاتور را خریداری می‌ کنید حداقل ‌هایی را دارید و می‌ توانید آن را با قیمتی معقول و مناسب تهیه نمایید.

  4 دیدگاه در “مزایا و معایب کولرگازی های ایران رادیاتور از دید مصرف کنندگان

  • آذر ۱۳, ۱۴۰۲ at ۶:۲۷ ق٫ظ
   Permalink

   سلام
   من برای خونم ۲ تا کولر گازی ۱۲ و ۲۴ ایران رادیاتور خریداری کردم توی این یکسال فعلا اذیت نکرده.مصرف برقش هم عادی میباشد راضی هستم از خریدم

   Reply
   • آذر ۱۶, ۱۴۰۲ at ۸:۲۱ ق٫ظ
    Permalink

    خیلی هم عالی . ممنون از اشتراک گذاری

    Reply
  • بهمن ۲۰, ۱۴۰۲ at ۳:۵۳ ق٫ظ
   Permalink

   سلام برای شهرهای شمالی که رطوبت داره خوبه یانه

   Reply
   • بهمن ۲۹, ۱۴۰۲ at ۱۱:۵۷ ق٫ظ
    Permalink

    سلام کیفیت متوسط دارد.

    Reply

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *