زیر سازی داکت اسپلیتاجرای زیر سازی داکت اسپلیت : اگر به دنبال انتخاب یک سیستم سرمایشی ، گرمایشی و تهویه مطبوع مناسب برای محیط خود هستید با اصطلاحات مختلفی در این زمینه سر و کار خواهید داشت. حتما پیشنهادات زیادی در این زمینه در اختیار شما قرار می گیرد. نکته پیش فرض در انتخاب سیستم سرمایش ، گرمایش و تهویه مطبوع مرحله ی کار شماست. قطعا در صورتی دستتان در انتخاب باز است که یا محیط شما در حال ساخت است و یا دست کم قصد بازسازی دارید.

نکته دوم در انتخاب سیستم مناسب برای شما توجه به کاربری محیط است. برخی از کاربری های رایج عبارتند از : واحد مسکونی ویلایی ، واحد آپارتمانی مسکونی ، یک فروشگاه محلی ، یک واحد اداری آپارتمانی ، فروشگاه پوشاک ، فروشگاه خشکبار ، واحد آزمایشگاهی ، اتاق عمل ، محیط صنعتی ، کافی شاپ ، رستوران ، داروخانه ، مطب ، باشگاه ورزشی ، گیم نت ، کافی نت ، نمایشگاه اتومبیل ، فروشگاه بستنی ، فروشگاه لبنیاتی ، عطاری و بسیاری موارد دیگر.یکی از موفق ترین  سیستم های سرمایشی و گرمایشی رایج سیستم داکت اسپلیت می باشد. پس از انتخاب این سیستم باید زیر سازی لازم را انجام داد.

اجرای زیر سازی داکت اسپلیت

گام اول در انتخاب زیر سازی داکت اسپلیت طراحی دقیق این سیستم متناسب با محیط شماست.

این طراحی شامل موارد زیر می شود :

انتخاب بهترین محل ها برای نصب یونیت داخلی و یونیت خارجی

انتخاب بهترین سایز لوله مسی و کابل و تعیین دقیق محل عبور جهت ارتباط بین دو یونیت

انتخاب بهترین محل برای تخلیه آب تعریق در محل یونیت داخلی

محاسبه ی مدل و سایزینگ کانال های انتقال هوا

انتخاب بهترین مسیر برای عبور کانال ها

محاسبه ی بهترین سایز و بهترین جانمایی برای دریچه ها

و تعدادی موارد تخصصی دیگر.

اکنون بعد از طراحی سیستم داکت اسپلیت و ارائه ی نقشه ی مهندسی آن نوبت به اجرای موارد فوق می رسد. تکنسین های مجری سیستم داکت اسپلیت در کلیه ی مراحل اجرا باید تخصص کافی داشته باشند.

زیر سازی داکت اسپلیت

محل نصب یونیت داخلی معمولا با ابعاد استاندارد ۱۲۰*۱۲۰ یا ۱۲۰*۱۴۰ باید در نظر گرفته شود. ارتفاع باکس یونیت داخلی با توجه به برند دستگاه از ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر متغیر است. باکس مذکور باید شاسی کشی آهنی شود تا نصب دریچه ها آسان تر صورت بگیرد.

برای اجرای لوله کشی مسی باید به جنس نرم این نوع لوله توجه جدی داشت به نحوی که هنگام عایق کردن و عبور از مسیر های انتخابی لوله دچار شکستگی نشود. سپس باید مسیر لوله کشی را مسدود و از طریق والف تعبیه شده اقدام به تزری ازت نمود. کابل ها باید بدون شکست و پیچ خوردگی شدید باشند. تا حد امکان از کابل های یک تکه استفاده شود.لوله مسی باید در جهت دستگاه انتخابی کشیده شود تا در هنگام نصب داکت اسپلیت با نصاب با مشکلات جدی مواجه نشود. در صورت عدم انتخاب برند باید به مقدار کافی لوله بین دو جهت چپ و راست باکس تعبیه شود.

اجرای زیرسازی داکت اسپلیت ها

ارتفاع و جهت نصب لوله درین از اهمیت بسیاری برخوردار است. لوله درین باید از کف یونیت داخلی پایین تر باشد تا تخلیه ی آب تعریق بدون مشکل و نیاز به پمپ صورت بگیرد. سایزینگ لوله تعریق باید حداقل ۳۲ یا یک اینچ باشد . چرا که هرچه قطر این لوله بیشتر باشد تخلیه ی آن بهتر صورت می گیرد.

در بحث اجرای کانال داکت اسپلیت نکات بسیار مهمی وجود دارد. این اجرا باید منطبق با محاسبات و طراحی انجام شده صورت پذیرد . تکنسین های اجرای کانال باید با ظرافت تمام این مهم را صورت دهند. این اجرا در صورت تداخل با سقف رابیتس باید به بعد از جوشکاری ها موکول شود. چرا که اگر این لوله ها از جنس فلکسیبل باشد ممکن است دچار سوختگی شوند.

محل اتصال کانال ها باید به وسیله ی بست های حرفه ای محکم شود. ست پوینت ها جهت استحکام کانال کشی باید دقیق انتخاب شود. کانال ها دقیقا تا محل تقسیم باید منتقل شوند تا پس از گچ کاری و بسته شد سقف دسترسی به آن ها محدود نشود. تبدیل های گالوانیزه به بهترین نحو در محل های مشخص شده نصب می شوند. محل نصب دریچه ها با دقت بیشتری اجرا می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *