انواع داکت اسپلیت



انواع داکت اسپلیت از دید نیرو الکتروموتور کمپرسور به دو نوع اینورتر و غیر اینورتر گروه بندی می شوند. اینورتر به این معناست که الکتروموتور از فناوری سرعت متغیر بهره می برد. اما این نوع تقسیم بندی هم برای اسپلیت ها رایج است. در این مطلب ما انواع داکت اسپلیت را بررسی می کنیم.

تفاوت داکت اسپلیت اینورتر و معمولی

بزرگترین وجه تفاوت میان این دو این است که موتور کمپرسور اینورتر از نوع سرعت متغیر است در حالی که مدل معمولی دارای سرعت ثابت است. ین بدان معناست که مدل معمولی یا با سرعت نهایتش کار می کند یا کم سرعت. در نمونه اینورتر سرعت موتور به تناسب با دمای فضا کم و زیاد می شود و کمپرسور دائم با تمام توانش کار نمی کند و انرژی بهینه تری مصرف می کند که سبب کاهش چشمگیر مصرف انرژی می شود.

در داکت اسپلیت های اینورتر  کمپرسور به دفعات زیاد و پی در پی خاموش روشن نمی شود بلکه در حالت کم بارش دور موتور متصل به کمپرسور به کمترین میزان کاهش پیدا می کند و این امر سبب می شود تا بسیار کم صدا کار کند هم چنین طول عمر دستگاه هم به خاطر عدم خاموش روشن شدن زیاد بسیار بیشتر می شود.

داکت اسپلیت های اینورتر محیط را سریع تر سرد یا گرم می کنند به دلیل اینکه در اغاز پروسه تغییر دما اینورتر دور موتور را زیاد می کند و سپش زمانمی که دما پیوسته به مقدار مطلوب نزدیک می شود دور ان را کم می کند. از لحاظ قیمت نوع اینورتر گران تر از غیر اینورتر است ان هم به دلیل به کار رفتن تکنولوژی موتور متغیر ولی این هزینه بالاتر در دراز مدت به علت هزینه ئبرق کمتر جبران خواهد شد.

در نهایت شما با خرید داکت اسپلیت های اینورتر اسایش بهتری در محیط خانه خود خواهید داشت و از پرداخت هزینه های اضافب مصون خواهید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *